Ontvangt u deze nieuwsbrief in vreemde opmaak of zonder afbeeldingen?
Klik dan hier voor de online versie

De Vicus eBusiness Courant, de elektronische nieuwsbrief van Vicus eBusiness Solutions bv te Amersfoort.
------ ------

Maart 2006; op naar het voorjaar!



###USER_name###
Stationsplein 325

We hebben een druk jaar achter de rug met leuke nieuwe klanten en natuurlijk onze bestaande relaties. Met name onze projecten bij de Belastingdienst (Werkstroombesturing en authenticatie) en IBM (migratie naar linux platform) zijn noemenswaardig.

In het onderwijsveld hebben we een bijdrage aan Studielink mogen leveren. Vele gebruikers zijn inmiddels aan het testen via het door ons geïntroduceerde testondersteunings- en bugreporting systeem.

Voor zeven andere klanten hebben we ook nog eens de website mogen realiseren.

Kortom we hebben veel organisaties een hoop (licentie)kosten bespaard. Zelf werken wij nu inmiddels ook vrijwel volledig met Open Source Software en hebben daarmee dit jaar tienduizenden euros bespaard!

Vicus deelt kennisvouchers uit!



Vicus eBusiness Solutions deelt in het kader van samenwerking met I-Nexus kennisvouchers uit aan MKB ondernemers die behoefte hebben aan ondersteuning bij het ontwikkelen van hun website of on-line strategie op basis van Open Source software.

De kennisvoucher is een waardebon die een bedrijf uit het MKB recht geeft op een aantal gratis advies- c.q. onderzoeksuren bij Vicus. Kijk op onze website voor meer informatie.

Nieuwe (inloop)training groot succes



Veel mensen maken privé of zakelijk gebruik van een Mambo of Joomla! CMS. Om de website verder uit te bouwen wil men graag gebruik van de kennis die in de gebruikers gemeenschap aanwezig is. In aanvulling op de formele klassikale training hebben wij succes met de inlooptrainingen. U bent dan een dag bij ons te gast en krijgt op verzoek ondersteuning bij het uitbouwen van de site. Alleen de contacttijd met onze webdevelopers wordt in rekening gebracht. Doordat de cursist zelf in de hand houdt hoelang en waarover hij informatie krijgt heeft hij maximaal nut van zijn dag.

Uw bedrijfsprocessen veilig en betrouwbaar over internet



Helenus de Rijke

Vicus eBusiness Solutions staat voor uw "Bedrijfsprocessen veilig en betrouwbaar over het internet". Wij zijn gespecialiseerd in het ontwikkelen, integreren en implementeren van op internettechnologie gebaseerde informatiesystemen en de inbedding daarvan in organisaties.

Door onze samenwerking bestrijken de producten van Vicus eBusiness Solutions nu al datgene wat nodig is om succesvol te kunnen starten op het eBusiness groeipad èn om er op door te kunnen blijven groeien. Onze dienstverlening is erop gericht dat wij u kunnen helpen met zetten van de volgende stap op het eBusiness groeipad en daar succesvol te kunnen handelen.

Wat kan een Content Management Systeem voor uw website betekenen?



De kwaliteitsperceptie en het gedrag van de bezoeker van uw website wordt voor een belangrijk deel bepaalt door de content (= inhoud). Met name actualiteit, snelheid van presentatie en relevantie voor de klikkende en zappende surfer zijn daarbij van groot belang. Het goed beheren van content is daarom essentieel.

Vicus heeft zelf met name ervaring met gratis Open Source Content Management Systemen Mambo, Joomla! en Typo3. Wij adviseren u graag welk Content Management Systeem voor u het meest geschikt is.

Vanwege een verschil in inzicht zijn de hoofdontwikkelaars van Mambo verder gegaan met Joomla! Hoewel niemand weet hoe beide systemen zich verder zullen ontwikkelen hebben wij een lichte voorkeur voor Joomla! Bestaande Mambo klanten garanderen wij dat zij dit jaar eenmalig gratis over kunnen schakelen naar Joomla! Overigens zullen wij vooralsnog beide systemen blijven installeren en ondersteunen.

Ondernemers met visie kiezen voor Open Source Software



Luuk Roovers

Wij geloven in Open Source Software. Niet alleen bent u vaak goedkoper uit, maar u wordt veel onafhankelijker van de grillen van de reguliere softwareleverancier. Bij Open Source software licenties zoals GPL-1 en 2 kunt u de software gebruiken en aanpassen. De BSD licentie is nog vrijer; dan mag u er zelfs gesloten software van maken!

Vicus installeert en beheert onder andere de onderstaande Open Source Software. Het spreekt voor zich dat wij graag zorgdragen voor het aanpassen van de vertaling en vormgeving aan uw wensen. Verder integreren we de systemen met elkaar of met uw bestaande open of gesloten ICT-omgeving.

Vicus helpt COZEON op weg met Open Source platform



COZEON is een inkoop en consultancy platform, waarin kennis van facilitaire zaken gekoppeld is aan een uitgekiend assortiment van kwalitatieve en kostenbesparende facilitaire producten en diensten.  Zij werkt met hoog opgeleide professionals die hun klanten begeleiden bij het in kaart brengen van alle zaken welke niet rechtstreeks te maken hebben met de “core business” van de onderneming of instelling. Door een uitgekiende werkmethodiek wordt voor iedere onderneming vastgesteld waar kostenverlaging of efficiency bereikt kan worden.

Voor zowel haar gehele interne automatisering als externe communicatie heeft COZEON gekozen voor Open Source Software, hier mee zet ze een trend die mogelijk binnenkort door haar gehele klantenkring gevolgd zal kunnen worden. De Open Source producten zullen gefaseerd worden ingevoerd. Het Customer Relationship Management, Content Management en de financiele administratie zijn inmiddels in gebruik genomen. Over enkele weken worden het Document Management Systeem (Knowledgetree) en videoconferencing opgeleverd.

SGOSS; Garantie op Open Source Software



Vicus is initiatiefnemer van de Stichting Garantie Open Source Software (SGOSS). SGOSS garandeerd aan de eindgebruiker voortzetting van dienstverlening mocht de leverancier onverhoopt niet meer aan zijn verplichtingen kunnen volgoen.

Ontwikkelingen in Open Sourceland



  1. Om als organisatie echt te kunnen profiteren van de voordelen van Open Source Software is een belangrijke mindshift nodig [meer].
  2. De webbrowser FireFox heeft inmiddels een fors deel afgesnoept van het marktaandeel van Microsoft.
  3. Grote partijen als IBM en Oracle hebben oplossingen geschonken aan de Open Source communities.
  4. Er is een nieuwe versie van de GPL in ontwikkeling. Sommige zijn er heel blij mee, anderen juist niet. Wij houden u op de hoogte.

Deze nieuwsbrief wordt u toegezonden als relatie van Vicus eBusiness Solutions en/of naar aanleiding van uw belangstelling voor één van onze producten of diensten. Mocht u geen prijs meer stellen op deze nieuwsbrief, dan kunt u zich afmelden. Indien u deze nieuwsbrief via een andere weg heeft ontvangen dan kunt u zich ook aanmelden..

Copyright ©2003-2006 All Rights Reserved - Vicus eBusiness Solutions bv